Na samym wstępie należy opisać czym jest fizykoterapii. Jest to sposób rehabilitacji medycznej, która używa działanie czynników fizycznych. Aby fizykoterapia była korzystna należy posiadać specjalistyczne urządzenia do fizykoterapii, które wspomogą leczenie złamań bądź innych urazów. Aparaty do fizykoterapii ułatwią nam nie tylko zniwelować dyskomfort, a także w szybki sposób przywrócić sprawność fizyczną. Zabiegi ze względu na typ zastosowanego sprzętu do fizykoterapii i zjawiska fizyczne możemy podzielić na:

  • Aparaty do fizykoterapii stosujące wiązki lasera. Używane są zazwyczaj, aby zminimalizować dolegliwości bólowe po skręceniach czy zwichnięciach. Naświetlanie laserem bardzo wspaniale wpływa na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lub leczenia nerwobóli. Laser stosowany jest bezpośrednio na bolesne miejsce. Pacjent dostaje do ochrony wzroku dedykowane okulary. Cały zabieg trwa nie dłużnej niż 10 minut.
  • Zaawansowane urządzenia do fizykoterapii takie jak pole magnetyczne. Stosowane tu pole magnetyczne jest niskiej częstotliwości. Czas zabiegu to około 30 minut. Stosowany jest zwykle w rehabilitacji po urazach lub reumatoidalnych zmianach. Wpływa pozytywnienie na nasz układ immunologiczny i wpływa na ograniczenie dyskomfortu. Chory kładzie się na leżance, nad jaką przesuwany jest profesjonalny talerz w kształtach kołowych lub płytek. W ciągu zabiegu chory nic nie odczuwa.
  • Sprzęt do fizykoterapii jaki jest ponadto stosowany przez zastosowanie prądu galwanicznego. W ciągu zabiegu diody stawiane są na bolesnych miejscach u pacjenta. Muszą one być położone na mokrym podłożu, aby zmaksymalizować przewodnictwo prądu. Wykorzystywany prąd to jakieś 0,2 mA/cm2 elektrody czynnej. Użytkowana jest zawsze do łagodzenia stanów zwyrodnieniowych stawów. Pomaga ona też na zmniejszenie stanów zapalnych w układzie. Czas zabiegu to jakiś 15 minut, w ciągu jakiego chory odczuwa delikatne mrowienie. Po samym zabiegu może wystąpić rumień, który w przeciągu kilkunastu godzin znika.
  • Aparaty do fizykoterapii, https://med-store.pl/fizykoterapia/40 które używają ultradźwięki. To szczególna głowica, którą kładzie się do ciała chorego. Ultradźwięki są stosowana na skórze za pomocą specjalnej głowicy, która funkcjonuje z substancją sprzęgająca jak żel czy żel z lekiem.
  • Urządzenia do fizykoterapii , które leczą zimnem popularnie nazywane krioterapią. Temperatura wykorzystywana w okresie tego zabiegu to choćby -176 stopni Celsjusza. Stosowane może być zimne powietrze lub azot. Tego typu sprzęt do fizykoterapii ma za zadnie zniwelować odczucia bólowe oraz zapobiegać dalszemu rozwojowi osteoporozy.
  • Aparaty do fizykoterapii zwane zazwyczaj Sollux. Wykorzystuje on lampę z oświetleniem podczerwonym, która naświetla dane punkty na naszej skórze. Czas trwania zabiegu to około 15 minut. Tego rodzaju urządzenia do fizykoterapii świetnie sprawdzają się przy problemach dermatologicznych, naświetlaniu zatok także w czasie leczenia swoistego typu zwichnięć.

Jak postrzegamy sprzęt do fizykoterapii pełni ogromną rolę w dobrym także szybkim działaniu. Dlatego wyposażając swój gabinet powinniśmy zakupić aparaty do fizykoterapii dobrej jakości, który nam i klientom będą służyły przez lata.