Każdy kto pragnie prowadzić własny gabinet fizjoterapeutyczny winien wyposażyć go w stół do masażu. Będziemy na nim zarabiać przez wiele lat oraz jest on niezbędnym urządzeniem, wykorzystywany każdego dnia. Aby nabyć właściwe stoły do masażu, muszą posiadać one prawidłową formę i parametry odpowiadające zarówno masażystą jak również pacjentom. Każdy spośród nich ma minusy jak i zalety zatem jego zakup winno być przemyślany. Im większe umiejętności masażysty, tym stół do masażu będzie musiał spełnić pewne warunki. Na początku powinniśmy określić, gdzie będziemy działać. Jeśli tylko w naszym gabinecie, to należy zakupić stół do masażu stacjonarny. Ciężar stołu w tym wypadku nie jest dość istotna. Należy tu zwrócić uwagę na możliwość regulacji wysokości, zwłaszcza wtedy gdy w gabinecie działa więcej niż jeden pracownik. Stoły do masażu przenośne muszą cechować się przede wszystkim niewielka wagą. Twoi pacjenci nie zawsze będą mieszkać w domu jednorodzinnym , czasem będziesz musiał wnieść stół do masażu na 4 piętro. Dlatego jego masa jest tutaj bardzo istotna. Ważne jest abyś mógł również złożyć stoły do masażu, włożyć w odpowiednią torbę i prosto przewieźć do klienta. Tutaj musimy zdecydować się na kompromis. Stoły ciężkie będą wyjątkowo bezpieczne i funkcjonalne, jednak będzie nam je trudno przewieźć. Więc nabywając odpowiedni model mobilny powinniśmy na to zwrócić uwagę.
Stoły do masażu zrobione z drewna lub aluminiowe?
Aluminium jest o około 10% lżejsze, zatem takie stoły będą dobrze sprawdzały się w terenie. Są one również odporne na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne, dlatego rehabilitacja możemy pozostawić go na dworze bez obawy przed zniszczeniem. Stoły do masażu drewniane najczęściej możemy napotkać w SPA. Mają ładny, ponadczasowy wygląda, który dobrze wpasuje się we wnętrze eleganckie, lecz również i klasyczne. Ich jedynym minusem jest dość spora waga. Dlatego wynoszenie go z gabinetu do innego miejsca może sprawić trudność. Stoły do masażu, a regulacja wysokości. Na początku należy wspomnieć, że możemy wyróżnić trzy zasadnicze regulacje. Ręczna, jaka jest najmniej komfortowa, jednak stoły są znacznie tańsze. Regulacja hydrauliczna. Tutaj zmiana wysokości następuję, dzięki przyciskowi hydrauliczne, który znajduje się albo za zagłówkiem, albo jest w postaci przycisku nożnego. Ostatnim jest regulacja za pomocą pilota. Jest ona najbardziej łatwa, ale także droga. Dzięki niej możesz swobodnie regulować za pomocą pilota wysokość stołu.

Niewątpliwą zaletą jest także możliwość ciągłej regulacji zagłówka i podłokietników. Rozmiar stołu do masażu – jest to jednak z ważniejszych kwestii. Nie zapomnijmy o jednej prawdzie im dłuży stół do masażu tym korzystniej. Standardowo mają one od 180-190 cm. Jego max nośność wynosi zazwyczaj 200 kg. Szerokość powinna być także komfortowa dla klienta, aby swobodnie na nim leżał także w ciągu terapii nie przesuwał się na boki. Stoły do masażu występują w kilkunastu konfiguracjach. Jest ich na rynku sporo. Dlatego nasz wybór powinien być dogłębnie przemyślany.